Jak działa wyszukiwanie w Google? Czy warto tworzyć unikalne treści?

  • by

Szukając konkretnej strony internetowej pierwsze, co robimy, to wpisanie interesujących nas fraz w wyszukiwarce Google. Po ujawnieniu się wyników przeglądamy zwykle pierwszą stronę i ewentualnie dwie, może trzy następne – dalej raczej się nie zapędzamy. Co więc ze stronami, które nam nie wyskakują, a byłyby wartościowe?

Czy unikalna treść strony podbije jej pozycję w wyszukiwarce Google?

Możemy mieć genialnie stworzoną stronę, która będzie nie tylko świetnie rozplanowana pod względem wizualnym, ale również pełna interesujących treści. Niestety, nawet jeśli teksty są mocno wartościowe, może się okazać, że mało kto będzie je w stanie zobaczyć. Może się tak dziać z powodu złej struktury tekstu i braku fraz, które są wyszukiwane przez ludzi zainteresowanych tym konkretnym tematem. Jeśli więc nasz tekst będzie oryginalny i interesujący, ale bez odpowiedniej struktury i niezbędnych fraz, to trafi na niego jedynie osoba, która zna adres strony i co nieco już o nas wie. W innym przypadku istnieją bardzo niewielkie szanse, aby ktoś do nas trafił przypadkiem. Mało tego – nie wystarczy jeden dobrze napisany tekst zarówno pod względem merytorycznym, jak i technicznym. Każdy musi taki być, ponieważ czym więcej fraz i pożądanej struktury, tym większa szansa na odwiedziny.

Jak napisać dobry tekst pod względem technicznym?

Nie jest to zadanie proste, szczególnie jeśli dopiero zaczynamy przygodę z pozycjonowaniem. Tak, bo właściwa nazwa tego procesu to właśnie pozycjonowanie – jeśli chcemy, aby nasza strona wyskoczyła na pierwszych kartach wyszukiwarki, to musi być dobrze pozycjonowana. Jeśli nie mamy o tym pojęcia, bardzo trudno będzie nam to wykonać samodzielnie, a nasze teksty, mimo że dobre, nie będą czytane przez szersze grono osób. W takim wypadku warto zainwestować w pomoc copywriterów, którzy doskonale wiedzą, czym jest SEO potrzebne do zwiększenia widzialności naszej strony. Warto jednak wiedzieć, że tego rodzaju współpraca powinna być płynna, ponieważ jednorazowe działanie nie będzie w stanie pomóc. Pozycjonowanie to proces, który potrzebuje czasu, jeśli więc chcemy, aby nasza strona nagle znalazła się wysoko, musimy uzbroić się w cierpliwość i dać agencji około dwóch, trzech miesięcy na otrzymanie efektu.

Wszystkie treści, które zostaną utworzone przez agencję, będą więc nie tylko dobre pod względem merytorycznym, ale również po wymaganym względem technicznym. Czasami warto powierzyć pracę specjalistom, aby samemu można się było zająć czymś innym, chociażby marketingiem. Jeśli znajdziemy kogoś, kto zajmie się naszą stroną, to nam pozostanie jedynie praca nad popularyzowaniem jej w inny sposób. Unikalne treści są bardzo ważne, ale wyszukiwarka Google to maszyna, która działa w konkretny sposób. Jeśli będziemy mieć na stronie dużo wartościowych fraz i będą się one pokazywać regularnie, to mamy naprawdę duże szanse na sukces. Należy jedynie pamiętać, że musimy też umieć zatrzymać klienta na naszej stronie, także wszystko, co się na niej znajduje, powinno wzbudzać zainteresowanie i zapraszać w regularne odwiedziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *